2024-08-22

Liga Europy: Ajax Amsterdam zbyt mocny dla mistrza Polski

0

Jagiellonia Białystok i Ajax Amsterdam zmierzyły się w meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Europy UEFA. Jaki był wynik? Mecz, który rozegrano 22 sierpnia na Stadionie Miejskim w Białymstoku, był transmitowany przez Super Polsat.

Starcie z gigantem

Piłkarze Jagiellonii Białystok po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów UEFA, gdzie wyeliminowało ich norweskie Bodo/Glimt (0:1, 1:4), stoją przed szansą gry w fazie ligowej Ligi Europy UEFA. By tak się stało, muszą pokonać w dwumeczu słynny Ajax Amsterdam. „Duma Podlasia” nie grała jeszcze z tak utytułowanym zespołem. Holendrzy mają w swoim dorobku między innymi cztery Puchary Mistrzów. Gdyby mistrz Polski okazał się słabszy, zagra w fazie ligowej Ligi Konferencji UEFA.

Miłe złego początki

Gospodarze nie mogli sobie wyobrazić lepszego początku. W 5. minucie bramkę dla Jagiellonii Białystok zdobył Adrian Dieguez. Radość nie trwała jednak długo. Pięć minut później wyrównał Chuba Akpom. Przewaga gości rosła, co przyniosło im kolejne trafienie. W 27. minucie gola strzelił Mika Godts. W drugiej części spotkania piłkarze Ajaksu Amsterdam nie zamierzali się zatrzymywać. Chuba Akpom zdobył kolejne dwie bramki - w 61. i 69. minucie. W tym drugim przypadku z rzutu karnego. Triumf gości mógł być bardziej okazały, jednak w 79. minucie Mika Godts nie wykorzystał kolejnego rzutu karnego. Jego strzał obronił bramkarz Sławomir Abramowicz. Ostatecznie, Jagiellonia Białystok przegrała 1:4.

Rewanż zostanie rozegrany w czwartek 29 sierpnia.

Sport najlepiej smakuje w dobrym towarzystwie!

Oferujemy zezwolenia na publiczne odtwarzanie sportu i kanałów informacyjnych w punktach HoReCa.
Odtwarzaj mecze na żywo, śledź najnowsze informacje i stwórz niezapomnianą atmosferę - wariant umowy tylko na 3 miesiące!